Licensed to: basha high school 15th annual hohokam

  -  

Team scores: Jefferson 62, Missoula Loyola 48, Manhattan 45, Huntley Project 42, Townsend 40, Bigfork 35, Red Lodge 31, Wolf Point 30, Columbus 27, Thompson Falls 26, Cut Bank 20, Florence 20, St. Ignatius 18, Eureka 17, Big Timber 12, Deer Lodge 10, Fairfield 6, Whitehall 6, Malta 6, Shelby 4, Glasgow 4, Baker 4, Conrad 4, Great Falls Central 2, Anaconda 2, Three Forks 2, Lodge Grass 2, Poplar 1, Colstrip 1.

Bạn đang xem: Licensed to: basha high school 15th annual hohokam

100-meter dash: Ridger Palma, Missoula Loyola, 11.45; Gavin Vandenacre, Townsend, 11.48; Jay Jetmore, Red Lodge, 11.63.; Joey Visser, Jefferson, 11.70; Joshua Butts, Eureka, J11.76; Michael Swan, Manhattan, J11.76.

200: Ridger Palma, Missoula Loyola, 22.60; Michael Swan, Manhattan, 22.74; Colby Martinez, Columbus, 22.96; Jay Jetmore, Red Lodge, 23.11; Gavin Vandenacre, Townsend, 23.20; John Hanser, Columbus, 23.26.

400: Wyatt Barney, Manhattan, 49.54; Ridger Palma, Missoula Loyola, 49.74; Ty Ferguson, Big Timber, 50.50; Gavin Vandenacre, Townsend, 50.73; Michael Swan, Manhattan, 50.94; Jay Jetmore, Red Lodge, 51.08.

800: Wyatt Barney, Manhattan, 1:55.82; Zander Ackerman, Wolf Point, 1:58.90, Andrew Rush, St Ignatius, 1:59.25; Gunnar Smith, Eureka, 1:59.85; Cadence Waller, Florence, 2:00.93; Alex Nelson, Huntley Project, 2:01.91.

1,600: Zander Ackerman, Wolf Point, 4:31.02; Andrew Rush, St. Ignatius, 4:33.81; Nathaniel Gale, Florence, 4:34.14; Justin Morgan, Thompson Falls, 4:34.17; Jack Jensen, Bigfork, 4:34.78; Kevin Graves, Huntley Project, 4:41.12.

3,200: Zander Ackerman, Wolf Point, 9:47.86; Justin Morgan, Thompson Falls, 9:54.09; Nathaniel Gale, Florence, 10:10.96; Andrew Rush, St Ignatius, 10:12.99; Peyton Summers, Wolf Point, 10:15.95; Luke Meeker, Manhattan, 10:24.75.

110 hurdles: Braden Morris, Jefferson, 15.33; Isak Epperly, Bigfork, 15.40; Dylan Root, Jefferson, 15.59; Gavin Vandenacre, Townsend, 15.62; Skyler Quenzer, Red Lodge, 16.22; Wyatt Duke, Bigfork, 16.23.

300 hurdles: Joey Visser, Jefferson, 39.85; Braden Morris, Jefferson, 39.86; Dawson Sweat, Townsend, 41.06; Dylan Root, Jefferson, 42.10; Owen Reynolds, Red Lodge, 42.14; Jacob Buckingham, Eureka, 42.40.

400 relay: Missoula Loyola, 43.77; Townsend, 43.92; Columbus, 44.09; Bigfork, 44.36; Red Lodge, 44.63; Huntley Project, 44.71.

1,600 relay: Manhattan, 3:29.00; Townsend, 3:31.28; Red Lodge, 3:32.60; Columbus, 3:33.60; Eureka, 3:33.70; Huntley Project, 3:34.00.

Long jump: Colby Martinez, Columbus, 21-04; Gordon McMillion, Missoula Loyola, 21-00.50; Gavin Mills, Fairfield, 20-08.25; Cormac Benn, Bigfork, 20-04.75; Michael Swan, Manhattan, 20-02; Bauer Seewald, Cut Bank, 20-00.50.

Triple jump: Bauer Seewald, Cut Bank, 42-00.25.; Braden Morris, Jefferson, 41-06.50; Trevor Mosness, Big Timber, 41-04; Donnie Steen, Baker, 41-00.75; Grady Walker, Missoula Loyola, 40-10; Wyatt Jones, Manhattan, 40-09.50.

High jump: Noah Bouchard, Huntley Project, 6-04; Bauer Seewald, Cut Bank, J6-02; Wyatt Duke, Bigfork, J6-02; Reynolds, Rhett, Shelby, J6-02; Owen Long, Three Forks, J6-00; Tyce Casterline, Colstrip, J6-00.

Pole vault: Seth Osborne, Bigfork, 13-09; Spencer Jacobsen, Red Lodge, 13-09; Luke Donally, Huntley Project, 13-06; Stephen Bailey, Glasgow, 12-06; Tarum Jackson, Great Falls Central, 12-06; Dawson Lindeen, Huntley Project, 12-00.

Discus: Stanley Buchanan, Huntley Project, 149-00; Aidan Thompson, Deer Lodge, 138-05; Dylan Smith, Whitehall, 136-04; Cody Burk, Thompson Falls, 136-01; Rian Hoiland, Anaconda, 129-01; Jeremy Gallagher, Cut Bank, 123-11.

Shot put: Cody Burk, Thompson Falls, J49-11; Wade Rykal, Jefferson, J49-11; Cash Salsbery, Malta, 49-00.25; Mark Doty, Conrad, 48-04.75; Jacob Brien, Lodge Grass, 47-06.75; Stanley Buchanan, Huntley Project, 47-04.

Javelin: Noah Bouchard, Huntley Project, 166-04; Joseph Kindel, Eureka, 164-00; Luke Maki, Florence, 158-04; Braden Morris, Jefferson, 158-00; Brodey Freeman, Deer Lodge, 155-00; Tyler Pribbernow, Poplar, 151-07.

Xem thêm: Bảng Ngọc Cho Thresh Sp - Thresh Mùa 11: Bảng Ngọc, Cách Lên Đồ

Girls

Team scores: Big Timber 67, Manhattan 62, Huntley Project 59, Colstrip 36, Baker 33, Choteau 32, Townsend 31, Jefferson 29, Wolf Point 25, Bigfork 20, Glasgow 20, Malta 16, Columbus 12, Conrad 11, Shepherd 11, Poplar 9, Anaconda 8, Whitehall 6, Eureka 6, St. Ignatius 4, Red Lodge 4, Fairfield 4, Joliet 4, Florence 2, Great Falls Central 1

100: Alyssa Boshart, Big Timber, 12.90; Clare Ronayne, Jefferson, 13.22; Cora Pesanti, Anaconda, 13.32; Ashlyn Lutts, Baker, 13.37; Emily Cooley, Big Timber, 13.46; Jewel Olson, Wolf Point, 13.53.

200: Jewel Olson, Wolf Point, 26.03; Alyssa Boshart, Big Timber, 26.10; Madeline Severson, Manhattan, 26.62; Clare Ronayne, Jefferson, 26.86; Katie Whitehurst, Whitehall, 27.10; Jasmyn Murphy, Three Forks, 27.36.

400: Jewel Olson, Wolf Point, 58.34; Madeline Severson, Manhattan, 58.68; Alyssa Boshart, Big Timber, 1:00.62; Katie Whitehurst, Whitehall, 1:00.96; Aley Aller, Big Timber, 1:02.18; Brayli Reimer, Red Lodge, 1:02.22.

800: Kelsey Plymale, Columbus, 2:22.64; Jazmin Gorder, Poplar, 2:23.99; Ada Bieler, Choteau, 2:24.36; Sarah Christensen, Townsend, 2:24.81; Ashlyn Lutts, Baker, 2:25.48; Kameryn Ketchum, Big Timber, 2:25.67.

1,600: Emma Stolte, Townsend, 5:17.47; Ada Bieler, Choteau, 5:22.32; Hallie Hemenway, Manhattan, 5:22.98; Iris McKean, Glasgow, 5:31.95; Kelsey Plymale, Columbus, 5:33.04; Jazmin Gorder, Poplar, 5:33.76.

3,200: Hallie Hemenway, Manhattan, 11:47.60; Ada Bieler, Choteau, 11:54.61; Natalie Wood, Big Timber, 11:56.06; Emily See, Glasgow, 12:07.34; Iris McKean, Glasgow, 12:09.86; Emma Stolte, Townsend, 12:15.24.

100 hurdles: Macee Murphy, Huntley Project, 15.73; Olleca Severson, Manhattan, 16.07; Havyn Vandenacre, Townsend, 16.66; Cheyenne Maddox, Fairfield, 16.77; Alyssa Boshart, Big Timber, 16.83; Emma Evenson, Red Lodge, 16.99.

300 hurdles: Havyn Vandenacre, Townsend, 46.15; Gracie Bradley, Colstrip, 46.22; Olleca Severson, Manhattan, 47.07; Jasmyn Murphy, Three Forks, 47.40; Macee Murphy, Huntley Project, 47.85; Brayli Reimer, Red Lodge, 48.08.

400 relay: Big Timber, 50.38; Baker, 50.55; Jefferson, 50.68; Bigfork, 50.77; Shepherd, 50.89; Conrad, 50.97.

1,600 relay: Bigfork, 4:10.11; Manhattan, 4:10.16; Baker, 4:10.46; Big Timber, 4:13.42; Jefferson, 4:16.94; Huntley Project, 4:17.57.

Long jump: Jasmyn Murphy; Three Forks, 17-00.25; Madeline Severson, Manhattan, 16-08.25; Emily Cooley, Big Timber, 16-04; Sydney Brander, St. Ignatius, 16-03.50; Saraya Afrank, Baker, 16-02.50; Peyton Janeway, Baker, 15-11.75.

Triple jump: Erica Smith, Malta, 34-06; Emma McCauley, Jefferson, 34-02.25; Peyton Janeway, Baker, 34-01.75; Anika Ploeger, Baker, 33-09.75; Olleca Severson, Manhattan, 33-08.75; Hailee Stiles, Jefferson, 33-05.75.

High jump: Emily Cooley, Big Timber, J5-04; Hannah Cooper, Huntley Project, J5-02; Remmi Stanger, Eureka, J5-00; Savana Warburton, Joliet, J5-00; Kadie Bends, Colstrip, J4-10; Inga Turner, Bigfork, J4-10.

Pole vault: Breauna Erickson, Conrad, 10-03; Tyann Graham, Glasgow, 9-00; Delayne Lindeen, Huntley Project, J9-00; Hannah Christman, Huntley Project, J9-00; Eve Stone, Glasgow, J8-06; Emma Evenson, Red Lodge, J8-06.

Shot put: Jamie Whitedirt, Colstrip, 42-10; Talen Rogers, Colstrip, 39-04.25; Hannah Cooper, Huntley Project, 38-03.50; Scout Nadeau, Bigfork, 37-01.25; Tia Siewing, Malta, 35-10.75; Faith Ekness, Shepherd, 34-08.50.

Discus: Tristen Sedgwick, Huntley Project, 128-02; Jamie Whitedirt, Colstrip, 116-10; Brooke McClenning, Huntley Project, 116-03; Skylie Lefdahl, Malta, 108-02; Kendall Boehm, Florence, 106-10; Audrey Baker, Great Falls Central, 106-09.

Xem thêm: What Is Akamai Netsession Client Là Gì, Akamai Netsession Interface Là Phần Mềm Gì

Javelin: Sadie Grove, Choteau, 123-04; Ashley Carroll, Shepherd, 117-11; Tristen Sedgwick, Huntley Project, J115-06; Katelyn MacDonald, Wolf Point, J115-06; Mia Sullivan, Anaconda, 114-04; Zoey Albert, Bigfork, 113-08.